| OoHoO a întrebat:

Mi-am facut un server de SA-MP pe "Mysql" si am ip DINAMIC "cand sting routeru" se schimba IP-UL. Nu stiu de ce nu se pot conecta playeri la el, am incercat cu hamachii si merge dar nu este convenabil ca cine vrea sa se conecteze trebuie sa aiba hamachi. Din cate am aflat sunt multi care au "ROUTER, IP DINAMIC" si le merg fara probleme, daca stiti vreo solutie? Am incercat si ceea cu PORT-FOWRDING ceva de genul, dar tot nu a mers sau am gresit eu setarile. Fundita la raspunsul cel mai serios, multumesc!

2 răspunsuri:
| TinK0de a răspuns:

Da..iti trebuie cont pe No-ip.org dupa descarci peogramul lor de acolo, care iti face update la ip la 3 secunde.Iar in loc de ip-ul tau folosesti adresa pe care ti-o creezi acolo gen minecraft.zapto.org
Daca nu stii cum se procedeaza sunt sute de tutoriale pe youtube.

| OoHoO explică:

Am incercat si asa, dar nu le-a mers si nici mie am bagat la favorite si nimic (retry) sau poate am gresit ceva. Imi poti lasa adresa de Skype daca ai? Multumesc.