| BayatStylat a întrebat:

Salut prieteni si salut TPU. Am nevoie repede si daca se poate
Daca imi poate sau imi poate face un server de minecraft in care sa pot juca eu si inca un prieten sunt cam incepator adica nici nu stiu multe si as vrea daca puteti sami oferiti un server in care sa pot juca numai eu si inca cineva va rog ID: popcat26

1 răspuns:
| Albert062000 a răspuns:

Salut, imi pare rau sa te informez, dar pentru servere care le faci sa fie tot mereu pornite trebuie sa platesti, dar poti sa faci server nehostat (adica sa fie deschis doar cand pornesti tu PC-ul) descarcand un server de pe net gata facut si ii poti doar edita numele sv-ului, jucatorii si sa pui adminii (asta depinde ce fel de server doresti sa faci daca cu sau fara admini). Sper ca te-am ajutat.
P.S. Poti face un server doar daca ai propriul ID de internet. nu-l poate face altcineva pentru. ca nu ai mai avea tu control asupra server-ului, ci persoana care il face, ID-ul popcat26, (daca asa ai tu id-ul la net) nu poate fi facut decat de pe pc-ul tau.