| Alexutzu_Alex_1980 a întrebat:

Salut T.P.U.Intrebare pentru cei care joaca MINECRAFT(sunt incepator). Stiu ca exista servere de Creativ.Care este diferenta dintre un servere Creativ si unul Survival.Stiu ca Modul de Creativ ai resurse NELIMITATE si asa este si intr-un server Creativ(tot cu resurce nelimitate).

Răspuns Câştigător
| Nujjjjjjjjghf a răspuns:

Pe servere de survival ca sa spunem asa iti dau o sabie o sapa un tarnacop si un topor ( asta este un kit si ca sa stii multe servere au acest kit dar mai exista si alte kituri)
Pe sv de survival tai copaci, minezi, faci casa din resurse, omori animale si iei mancare, poti folosi joburi.
comanda /jobs join
SI exista joburile miner woodcutter/taietor_de_lemne/padurar digger/sapator builder/constructor
SI joburi faci bani iti iei diamante faci cub de diamant sau de smaralde cu care reprezinta protectia pe servere.
Iar pe Creative iti da un loc al tau de construit si iti iei ce resurse ai nevoie si gata, ai multe resurse si poti construi orice pe un spatiu limitat.
server creative play.keinett.us
server survival cauta pe net ca gasesti MULTEEE.