| Pietonu a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare legata de minecraft in setarile serverului la minecraft cum trebuie pus spawn-protections, sau ce inseamna. Cine imi zice corect ii dau funda!

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Spawn-protections inseamna protectia impotriva spawnarilor, spawnarile este un procedeu prin care se poate creea un jucator, se poate teleporta un jucator, poate aparea un jucator.Deci spawnul ajuta pentru creearea diferitelor obiecte virtuale dintr-un anumit joc.Iar spawn protections inseamna PROTECTII IMPOTRIVA SPAWNULUI.Adica daca un hacker intra pe server, poate avea acces la toate codurile serverului si poate spawna orice, acest spawn protection te ajuta impotriva hackerilor sau a spawnarilor nefacute de tine.

1 răspuns:
| xr0sioRx a răspuns:

Daca spawnul e facut de tine si tu ai op atunci e protejat automat. Asa stiu.