| WizzArd3344 a întrebat:

Salut TPU! Am o problema cu TLuncher-ul, vreau sa intru cu un prieten pe un server de minecraft si nu ma baga pe server. Imi spune ca nu sunt autentificat cu Minecraft.net. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| ZokoZEW a răspuns:

Da,inseamna ca Serverul ala e pentru playeri cu premium, ca sa ai premium trebuie sa cumperi minecraft cu bani reali sau sa generezi conturi premium pe site uri, dar ai grija pe ce site uri, Funda te rogg

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Serverul nu este setat sa accepte conturi non-premium. Daca aveti acces la fisierele serverului, in "server.properties" cauta "Online Mode" si scrie False sau "Offline"; iar daca nu aveti acces, atunci pot juca numai cei cu cont cumparat.