| anonim_4396 a întrebat:

Scuzati categoria.dar intrebarea mea este:
Imi merge windows 7 pe urmatoarea configuratie?:
-2GB ram ( vreau sa il pun pe 32 bit)
-processor Intel(R) Core (TM) 2 CPU 1.8 ghz (stiu prea slab)sad
-placa video 256 mb Intel(R) Q965/Q963 Express Chipset Family.
DirectX 9.0c.
-Marca Dell optiplex 745 pc il am de acum 3 saptamani va multumesc anticipat! Fundita desigur! Va rog sa fiti seriosi eu cred ca processorul si placa video sunt mici..astept parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| FantaZEW a răspuns:

Da o sa iti mearga destul de bine, doar ca la anumite jocuri gen : Black ops, max payne 3, far cry 3, battle field 3 o sa iti cam mearga in lag ^^ in rest e totul ok happy

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Win7 merge pe orice calculator care are atata spatiu liber pe C cat este nevoie pentru Win si programe. Deci win7 ocupa 10 GB + mai trebuie sa ramana loc pentru programe, jocuri... Daca ai in partitia C macar 40 de GB atunci instaleaza-l daca nu atunci nu.

| FabricaDeCherestea a răspuns:

Da, iti merge...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa mearga fara problemewinking

| alin567 a răspuns:

Da ma merge perfect daca a mers la cineva cu 512 mb pe ram si 800 mhz procesor merge si la tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da o sa-ti mearga foarte bine, instaleaza-l

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ti-ar merge si nu vei avea LAG!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc, ar trebui sa va acord la toti cate o funditahappy dar o sa iti acord celui mai sofisticat raspuns dar multumiri lui: lpavel, FabricaDeCherestea, valensteyn12, GoldenApple, alin 567, CosminCara, Garfi3ld.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A da si app am 120 gb in C si 140 in D