| Alfred0703 a întrebat:

Stiti jocul Grand Theft Auto IV(GTA4) deci l-am instalat dar merge foarte sacadat.De ce?

7 răspunsuri:
| Arnold2893 a răspuns:

De la PC.
Iti trebuie 2 gb ram, placa videi de 1 gb[windows xp].
4 Gb ram iti trebuie in caz ca ai Windows Vista/7/8.
Funda?

| magmaagmag a răspuns:

Ma dar nu descarca de pe ori ce site jocuri din astea mai complicate descarca un gta orice fel de gta dar descarca-l de pe ishount.com de acolo am descarcat eu gta san andreas ok Succes!

| SonicAndrei a răspuns:

Pentru că jocul nu a fost făcut bine. Dacă îl pun pe Auto se pune pe High, aproape pe maxim, dar îmi sacadează ca și cum aș avea o placă video de 1MB. Eu îl las pe Mediu ca să nu sacadeze (sacadează, dar foarte puțin).

Dacă ai un calculator bun e vina jocului.

Verifică cum îți merge jocul pe CAN YOU RUN IT (http://www.systemrequirementslab.com/cyri). Scrie jocul acolo, apoi dă să scaneze calculatorul. Se va uita doar de procesor, placă video, memorie... ai. La sfârșit îți va zice ceva de genul :
Minimum requements: OK
Recomanded requements: NO

| papercut15 a răspuns:

Salut TheFan! Jocul iti merge in reluare deoarece nu indeplineste conditiile necesare pentru a fi jucat corespunzator(system requirements).O solutie ar fi sa intri la optiuni, sa setezi grafica la medium il incerci, dai pe low iar daca nici la low nu merge acceptabil nu ai pc-ul suficient de performant(nu lua asta ca pe o jignire), de exemplu poate iti trebuie placa video mai buna sau un procesor mai bun. Sper ca te-am ajutathappy

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Pai poate nu indepolinesti un adintre conditiile astea:
Sistem de operare: Windows XP/Vista
Processor: Intel Core 2 DUO @ 1.8 GHz/AMD Athlon 64 X2 @ 2.4 GHz
Memorie: 1.5 GB
Hard Drive: 16 GB Free
Memorie Video: 256 MB (nVidia GeForce 7900/ATI Radeon X1900)
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c

Dar Daca le indeplinesti am sa-ti dau o solutie ceva mai neobisnuita fa un folder pe desktop si muta tot acolo in afara de my computer si my documents si recycle bin apoi inchide din bara toto ce ai deschis inchide si conexiunea la internet.Intra in joc si da rezolutia cea mai mica.Si o sa-ti mearga.

| єχcєєℓ a răspuns:

Ia-ți un pc mai performant și atunci o să îți meargă.

| DaDuSH a răspuns:

Incearca sa scazi setarile (mai ales la umbre)