| LeviAckerman a întrebat:

Salutare. As vrea sa ma apuc de o serie de minecraft dar cu ce filmez? Si de vorbit bag castile in mufa de la calculator (castile mele au microfon) si vorbesc la microfon nu?

Răspuns Câştigător
| T0xXxiK a răspuns:

Prima si prima data sa-ti iei Fraps gasesti tu pe undeva versiunea full registered
Intri un joc si apesi pe F9 pentru ca incepe sa filmezi
F9 din nou ca sa opresti filmarea
Pentru editarea video-ului cum ar fi punerea video-urilor la un loc iti recomand SonyVegas sau Movie Maker
Care sunt ambele usor de folosit happy
si la microfon da
odata ce ai inceput sa filmezi cu fraps vorbeste in microfon si ar trebui sa se inregistreze
Sper ca ti-am fost de folos happy
Numai bine

1 răspuns:
| Jorah a răspuns:

Pentru filmat iti recomand programul :
Bandicam. Sigur si eficient, nu consuma multa memoriie, si fps-ul ramane cat de cat stabil. ( depinde si de pc )

Il descarci de aici :
http://www.bandicam.com/downloads/

Iti poti seta si ce rezolutie vrei, daca vrei pe tot ecranul, etc.

PS : Mai sunt programe bune, fraps, CamStudio, ScreenRecorder, Dxtory v2.0, HyperCam.

Succes!