| c0pil1n a întrebat:

Salutare.
Imi zice cineva va rog ce semnifica acele linii din fifa ultimate team de culoare (rosie/galbena respectiv verde)
L-am primit pe Hugo Loris dintr-un pachet si echipa mea este in totalitate de spanioli,
Loris este francez asa ca liniile din spate dintre fundasi si portar sunt rosii.
Deci ce reprezinta?big grin

Răspuns Câştigător
| iMihai98 a răspuns:

Salut!
Liniile reprezinta chimia dintre jucatori
Ex: Jucatorii care sunt din aceeasi liga (in realitate - ex: cum e ronaldo si kane, sunt 2 jucatori, care in realitate si in joc, sunt din premier league, adica din acceasi liga, acestia au o linie galbena) (sau daca ai 2 jucatori de aceeasi nationalitate ex: 2 francezi Benzema si mbappe o sa faca o linie galbena) (sau linie verde, asta apare cand jucatorii au si acceasi nationalitate si sunt si din aceeasi liga ex Benzema si Griezmann, amandoi sunt francezi din La liga, o sa faca linie verde si o sa aiba amandoi linie verde perfecta)
Chimia te ajuta cu atributele jucatorilor, daca acestia au doar linii rosii nu au suficienta chimie, deci trebuie sa iei niste jucatori din aceeasi liga, sau nationalitate cu cei pe care ii ai deja in echipa.
Cum spuneam si inainte chimia te ajuta cu atributele, odata ce jucatorii au chimie cat mai multe o sa aiba un boost la atribute, fiecare chem style (pe fiecare cartonas in josul lui sunt niste semne, gheata de fotbal reprezinta chem stylul basic, asta creste anumite atribute, shadowul este ca o umbra, hunterul ca un sapre, sunt foarte multe chem styluri in joc, mi-ar lua cateva ore sa ti le explic pe toate, asa ca iti las cateva linkuri https://www.eurogamer.net/......tyles-7121 sau https://www.dexerto.com/......d-1661250/ daca nu stii engleza le poti traduce pe google translate.
Asa ca in final, iti spun pe scurt CU CAT MAI MULTE LINII VERZI SAU GALBENE CU ATAT MAI BINE, asa ca incearca sa faci cat mai multe linii "BUNE"

1 răspuns:
| vodami92 a răspuns:

Da este o anumita chimie! daca la antrenor e mai ok! la jucatori nu prea! pentru ca sunt jucatori care nu se inteleg asa bine intre ei! de aia trebuie sa ai mare grija! pentru ca nu vrei sa devina concept squads! adica sa trebuiasca sa iei iar cardul acela! ca nu il mai ai deloc!