| Marian_Alex_1996 a întrebat:

Vreau sa creez jocuri pentru platforma Android, cum pot face acest lucru? Ce programe imi trebuie! Mutlumesc.

2 răspunsuri:
| qLoxPlayZ a răspuns:

Sunt multe tutoriale pe YouTube/ google.
Good luck.

| SuperSquirrel a răspuns:

Buna! Inainte sa te arunci la programe ar trebui sa cunosti cateva principii de game design. Cel mai mult te-ar ajuta un curs. Acolo poti sa inveti si cu ce se mananca si cum sa pui in practica (de ce programe ai nevoie) si vei primi raspuns la orice intrebare.
E greu fara indrumare si mediul e competitiv.
Asta nu e o intrebare la care sa primesti un raspuns scurt si sa devii un game developer de succes.
Iti sugerez sa participi la diverse workshopuri in domeniu si sa iti faci conexiuni.
Mult succes! happy