| gabi20166 a întrebat:

Vreau sa îmi achiziționez un calculator de gaming care sa-mi ruleze jocuri gen cs go, gta 5 cu 100fps+. Bugetul e de 2000 lei, niște sugestii de pc-uri?

2 răspunsuri:
| TuDoRk2803 a răspuns:

Nu exista calculator la 200 de lei care sa duca gta 5 la 100+fps (cu piese si prebuilt). Pt jocuri mai simple, cum ar fi cs sau minecraft ti-as recomanda acest prebuilt. https://www.itmar.ro/......b-1tb-2211
Este putin peste buget dar are placa video foarte buna, sssd de 240 gb, hdd de un 1tb si a6gb RAm. SIngurul dezavantaj ar fi procesorul putin cam vechi, acesta fiind un Intel 6600.

| TuDoRk2803 a răspuns:

2000 de lei*. greseala mea