| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi instalez NFS Underground 2. Am incercat dar tot cu eroare imi da... ma poate ajuta cineva cu asta? Add me on Facebook : https://www.facebook.com/profile.php?id=100010208316663

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Daca ai PC actual, cu procesor si sistem de operare x64,
si ai bifat la Properties-Compatibility la shortcut-ul executabilului:
"Compatibility mode -
- Run this program in compatibility mode for: XP SP3",
si tot nu merge, nu cred ca ramane decat sa instalezi un client de virtualizare (VirtualBox sau VMware Player) si sa il joci de pe XP SP3. (aloci 1GB RAM, si un nucleu)
Eu asa procedez cu jocurile mai vechi, doar ca experienta e groaznica, fiindca nu am monitor de 17inch sau ceva din perioada aceea, si pe 24" cu 1920x1200 se vede ingrozitor. (pana acum singurul joc jucat asa e Diablo II, insa mai am si altele cumparate pe Steam, ce asteapta un astfel de monitor).

Bineinteles, exista si varianta in care kitul tau de instalare are erori.