| Umbra3 a întrebat:

WoW vs Metin2? Nu pot intelege de ce unii oameni spun ca metin2 e cel mai tare e cel mai nu stiu cum? sa va spun eu ce si cum!
1.Metin2 nu se poate compara cu WoW(never)
2. Dupa un calcul facut de GameForge toate metinurile oficiale si toate privatele la un loc au peste 7 mil de jucatori intre 7-8mil iar conform Blizzard, primul WoW Burning Crusade are 11 mil de jucatori lol.Si faza culmea e ca la WoW se plateste si la metin nu dai niciun ban.
3.Metin are 1.5gb si WoW are 20Gb eu mi-am luat cu 15Gb
4.In metin2 poti calarii doar un cal pe cand in wow poti calarii rinoceri cai chiar poti zbura cu dragoni!
5.Cand a aparut metin2 totul era frumos pana cand au intrat copiii aia de 11-12 ani eu am nimerit unu de 7 ani(dependeti de pc)...pe cand la WoW joaca 98% din joc persoane peste 16 ani(eu fac parte din cei 2% avand 14 ani).
6.in metin2 ati vazut ca foarte multi jucatori incep sa cerseasca bani iteme si nu mai stiu ce pe cand la WoW nu cere nimeni nimic.
7.HACK...Ati observat ca foarte multi jucatori din metin folosesc cheat, hack si bot(de atack de trade de pescuit.).pe cand la WoW exista doar cateva hackuri si sunt prisi foarte rapid pe cand la metin2 aia nu patesc nimic.
8. Event din pastele cailor...Saptamana trecuta a fost cica event in metin2 si ce ma rog event? Flacari de 72 pe care cine sa le bata aia de 80 ca asa stie tembelu de GM si 2 ox-uri si GM nu stie sa anunte datele eventului(ora, loc, data)...pe cand la WoW se anunta eventu cu mult timp inainte(de fapt jucatorii sau invatat cand o sa fie event)iar eventu este pentru toti chiar si pentru incepatori.
9.In metin sunt foarte putine mijloace prin care sa iti faci itemele +9 pe cand la WoW sunt blacksmith cookie stone...
10.In metin exista doar cateva harti in jur de(13-16)pe cand la WoW sunt zeci de harti doar pe un singur continent deci de fapt sute de harti.
11.In metin poti sa-ti faci doar 4 caractere din 4 rase si 2 categorii(o prostie dupa mine)pe cand la WoW eu de exemplu am 7 caractere...si sunt o groaza de rase si categorii.
12.metin are sute de servere private in toata lumea.Pe cand WoW are sute de servere doar in Europa!

Intrebarea:Ce preferati WoW sau metin2?

Răspuns Câştigător
| NothingGood a răspuns:

Wow,metin2 si 4 story(metin in special) sunt considerate jocuri marfa DOAR PT ROMANI,romanul cum n-are minte,nu invata o alta limba decat a noastra,logic ca nau auzit de wow sau chestii de astea, daca se apuca zic ca e joc in nu stiu ce limba, din tot wow official nici macar 100.000 de romani nu cred ca joaca, pe metin official atatia sunt doar peun sv...asta e Romania n-am ce zice

362 răspunsuri:
| Nedelcu_Cristi_1995 a răspuns:

Deci WoW are grafica de sute de ori mai buna decat metin2 emai smecher si nu e plin de bulangii. Eu aleg WoW

| alexaxel a răspuns:

Wow cel mai tare joc + cel mai tare server WARSTYLE. Forta wow! happy

| Nexus a răspuns:

Sall si eu joc metin2 dar nu sunt noob sau cer bani si sincer cred ca exista jocuri mai bune decat metin2

| Stefan_Ghiban_1989 a răspuns:

Ba copiilor romanii astia sunt tare inculti multi nu se joaca wow pentru ca nu stiu engleza si limbajul de gamerlaughing

| hellchild a răspuns (pentru Stefan_Ghiban_1989):

"Ba copiilor romanii astia sunt tare inculti multi nu se joaca wow pentru ca nu stiu engleza si limbajul de gamer."
Asa e.

| Alexandrio a răspuns (pentru hellchild):

Da exact! wow e taree freakz e baza!

| PeUrmaProstiilor a răspuns:

Ok.daca tu zici asa, unele raspunsuri nu-s adevarate: 1.Nu este doar 1 cal sunt mistreti, lupi, etc 2.Nu cred ca pe wow nu cerseste nimeni 3.Nu ai tu treaba cu GM pentru ca ei nu isi dedica toata viata jocului, mai au si eu treburi nu traiesc numai din jocuri 4. A fost ox si au primit cufere, o data cu deschiderea lor pot primi item sau pot aparea mobi. 5.Ce daca nu poti sa iti faci usor itm, asta e si distractia pe cand la wow dupa afirmatiile tale pare ca ti-ar pica tot din cer! 6. La raspunsul 11 m-ai socat, este o bataie de joc 7 caractere? exagerat frate, iti trebuie mult, cred ca nici un caracter nu poti sa duci la final tulaughing.7 Nu conteaza serverele frate fac acum eu un metin si bag sute de servere > Am ajuns la concluzia ca nu este adevarat ce spui tu, in totalitate!

| PeUrmaProstiilor a răspuns:

Ok,daca tu zici asa, unele raspunsuri nu sunt adevarate: 1.Nu este doar 1 cal sunt mistreti, lupi, etc. 2.Nu cred ca pe wow nu cerseste nimeni. 3.Nu ai tu treaba cu GM pentru ca ei nu isi dedica toata viata jocului, mai au si ei treburi nu traiesc numai din jocuri. 4. A fost ox si au primit cufere, o data cu deschiderea lor pot primi chestii sau pot aparea mobi. 5.Ce daca nu poti sa iti faci usor itm, asta e si distractia pe cand la wow dupa afirmatiile tale pare ca ti-ar pica tot din cer! 6. La raspunsul 11 m-ai socat, este o bataie de joc 7 caractere? exagerat frate, iti trebuie mult, cred ca nici un caracter nu poti sa duci la final tulaughing. 7. Nu conteaza serverele frate.Fac acum eu un metin si bag sute de servere > Am ajuns la concluzia ca nu este adevarat ce spui tu, in totalitate!

| har a răspuns (pentru PeUrmaProstiilor):

1.ai dreptate poti calari mai multe 2.pe wow daca il intrebi pe ala care cerseste o sa zica ca a jucat metin2(am testat eu pe mai multi) 3. Daca la un joc complicat ca si wow GM poate reactiona la orice atunci pe metin2 nici nu mai zic decat ca e lene 4.nu inteleg ce a fost atunci dar ma rog... 5. daca joci pe wow original ai sa vezi ca absolut nimic nu pica din cer 6.Pot fi si o mie macar ai de unde alege si se vede ca acei oameni care au facut jocul sunt chiar dedicati nu ai tu de unde sti ce poate si ce nu poate face el, sunt unii care au cate 10 caractere de lvl maxim

| Rusu_Andrei_1998 a răspuns:

Sunt suta la suta de acord cu tine si n-am ce sa zic ca numai stiu ce sa zic miai loat toate vorbele din gura

| Chirca_Alexandru_1995 a răspuns:

Eu cred ca Metin2 este cel mai tare joc pe care l-am jucat

| Chirca_Alexandru_1995 a răspuns:

Eu cred ca Metin2 este un joc care se concetreaza pe strategie si tactica wow este foarte naspa pe langa Metin2

| Andrei_Razvan_1973 a răspuns:

Eu Prefer Metin2 sunt fan, Dar WoW are mai multi jucatori are grafica buna... deci WoW-u este mai tare, dar eu prefer metin

| ClauClaudiu1933 a răspuns:

Ma copii prosti omu a pus o intrebare si voi scrieti romane raspundeti fratilor al meu este WoW si LoL

| AnonymusAtention1245 a răspuns (pentru ClauClaudiu1933):

Frate ce analfabet esti vai de mamica ta exemple: scrieti romane si LoL serios
si de unde ai scos tu tupeul asta agramatule "copii prosti " deci tu de unde vii cu tupeul asta te taran? Esti un analfabet fraiere.

| anduanduandu a răspuns:

Zau ma? Chiar asa? Ba tu ai jucat mt2, pe toate sa vezi ca, calaresti si dragoni, lupi, mistreti, cai sau deexemplu iti da cal armat la WoW de pe care sa bati? aaaaaa si apropo toate metinurile au cate 10 servere 5PvP si 5 PvM

| Thuglife02 a răspuns (pentru anduanduandu):

Bravo mai dai dupa cal cu arma si ce rezolvi? ba in wow nu te duci dai o mantie si ai facut 99 dar ce poate sa stie un copil facut din plictiseala.

| anduanduandu a răspuns:

Ba andiwar33 ai jucat mt2 sa vezi cum e?
daca nu ai jucat stai in banca ta
.

| MaxiFF a răspuns:

Metinul este cel mai tare joc ...in schimb wow este un **** facut la vrajeala sa zica ca au facut un joc metinu nu va place ca este greu va place un **** de wow...wow si minecraft 2 jocuri retardate jucate numai de copii prosti

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaxiFF):

Deaia WoW are expansionuri (daca stii ce-s alea) The Burning Crusade, Wrath of the Lich King, Cataclysm, Mists of Pandaria, Warlords of Draenor. e la vrajeala huh? Joaca WoW si apoi mai vorbim fmm de copil copac.

| Eve0NuItiZicAltCeva a răspuns:

Votez WoW pentru. Ca metin 2 E un rahat de joc!

| Qwertyx a răspuns:

laughing)))))))))Pentru incepatori : WoW-ul este pe primul loc din toate jocurile din lume si in principal compania "Blizzard" S`au facut niste calcule acum cativa ani, au aflat ca au depasit 12 000 000 de playeri care au fost si inca sunt in crestere.Adevarat ce spui thu WoW joaca copii sub 16 ani dar eu am 7 ani de cand joc WoW si joc de la 10-11 ani, Compania asta de metin2 daca ii pot spune asa, au vazut ca Compania "Blizzard"Se dezvolda foarte bine au incercat sa ii concureze, in zadar din fericire pentru "Blizzard" Metinu2 Nu v-a avea playeri ca WoW`l niciodata cu siguranta din 2 motive, 1 la mana nu au grafica foarte buna nu a fost gandit bine jocul, iar 2 la mana au un adversar foarte puternic caru`ia ii merge afacerea.Nu mai comparati oameni buni WoW cu Metin2 pentru ca nu exista nici macar un gram de comparatie intre ele 2. WoW nu are servere doar in europa, de unde te`ai informat, te`ai informat gresit.Sunt servere in toata lumea, mai bine zis la wow gasesti mai multe servere decat la metin, poate gresesc si ai dreptate dar multe servere de metin2 sunt facute de copii care nu vor sa fie condusi de altii sa faca ei ce vor in joc, pe cand la wow e ceva foarte real daca pot spune asa e foarte in serios. Orqm eu jucand wow de 7 ani de zile pot spune ca e cel mai bun joc din lume dupa parerea mea Nu avem toti aceeasi parere. Orqm eu ii felicit pe astia de la "Blizzard"Pentru munca depusa, pentru succesul lor in acest joc, sper ca te-am lamurit intr-un fel sau altul Ciao

| Sandu_Costel_1992 a răspuns:

Pentru inceput. Mtin are un final wow nu am vazut pe cineva sa ajunga vreo data full.Pentru cei care zic ca grafica la metin e mai buna sa intre pe wowo rezolutia cat ii permite monitoru si sa dea la ultra, sa vada acolo grafica calumea, fara o placa video de minim 2gb si 4 gb de rami nu cred ca tine un pc la ultra pe wow, asa o grafica de complexa e acolo.Servarul oficial de wow are in jur de 2 mil de playeri daca nu ma insel, metin nu stiu daca are 100.000 deci diferente de la cer la pamant. Daca v-ati uita la nuste sondaje oficiale ati vedea ca metin nici macar nu e in top pe cand wow e in frunte la o difenta foarte mare de cs go care e pe locu 2 in lume.Nu zic ca metin e un joc chiar asa de nereusit, dar jucatori 7-12, 13 ani strica toata treaba acolo

| Danger_Rappy_1996 a răspuns:

Sincer va spun aveam 9 ani cand m-am apucat sa downloadez Metin2 Cand l-am descarcat si i-am dat play m-am jucat 2 minute asa m-am plictisit de toti razboinici ca nici la filme actiune nu ma mai uit dar eu iz WOW!winking Recomand tutoror noobilor de pe Mata2 laughing

| mainicaros4 a răspuns:

Prefer metin, e superor speciei wow.
voi nu jucati o ora si ziceti...
nesimtire curata

| adyyo23 a răspuns:

Auzi ca wow n'are grafica. normal ca n'are daca ai tu pc parlit dar sa iti pui toate alea la ultra si iti zic eu ca nu mai iesi din casa.

| Smekeru_Solomon_1995 a răspuns:

Metin 2 big grin

| Netherions a răspuns (pentru Smekeru_Solomon_1995):

No la ce nume ai si la cum arati vreau sa spun ca nu ma asteptam si nici macar ala scris corect.

| Gabriel_Baban_1990 a răspuns:

Fraerilor am jucat metin si wow si de la mine metinu primeste 0iar wow 10 fratilor m-am jucat amandoua ceva timp si wow e cel mai tare wow are grafica mult mai buna poti calari tot felul de animale armurile si armele sunt mult mai smechere ca la metin
deci ma cac pe metin
si ma joc wow

| Sesh_Ionut_1990 a răspuns:

Dc toata lumea vorbeste despre wow si metin cand mai sunt si alte jocuri misto? Sincer am jucat ambele jocuri... mi-au placut cat de cat dar au aparut jocuri mai noi in care ai parte de mai mult actiune cum ar fi Neverwinter, Rusty Hearts si altele happy metinul si wow-ul mi se par demodate... la metin stai si dai din sabie si wow-ul nu imi place ca stai prea mult in raiduri plictisitor

| ddghdgh a răspuns:

Lasati-va odata de jocurile astea si apucati-va de Cabal! E mult mai tare si are o grafica mult mai buna(mai ales cabal2 dar eu joc cabal1 ca e mai popuar) si skilluri mai multe si mai mistoace cu efecte si chestii...

| lukalucian a răspuns:

Ce prefer,,, hhhh o intrebare usoara. NORMAL k METIN rolling on the floor))))

| Musor_Catalin_1974 a răspuns:

Eu as-i prefera metin2 pentru ca wow este prea greu si sunt prea multe levele si schilurii

| uMADcuzBAD a răspuns:

laughing Nu poti compara WOW cu Metin2. happy
Metin2 este un joc pentru copii u14 big grin. Sa fim seriosi vorbim despre Blizzard frate este normal ca WOW sa fie mult mai bun decat Metin2, un joc in care trebuie sa faci acelasi rahat mereu sa bati pietre si "CAINE SALBATIC" happy Nu astea sunt doar singurele diferente pe care le-ai mentionat mai sus, pune in evidenta si bonusurile pe care le poti face pe WOW pe iteme si faptul ca poti sa-ti faci tu iteme happy nu trebuie sa te duci sa bati pietre ca sa-ti cada un item. Raid-urile care se fac sunt total diferite in momentul in care faci un Raid se aduna acolo cate 15-20 de playeri sa bata un boss etc. Metin2 este un joc pentru copilasi si parerea mea este ca ambele jocuri sunt addicted si nu merita jucate. Ca sa joci WOW trebuie sa-ti pierzi cel putin 1-2 ani de zile din viata si dupa ce-ti dai seama de toate smecheriile de pe acel joc devii disperat si incet, incet vei ajunge un obez ochelarist fara viata sociala.happy

| Ghita_Davidlucian_1992 a răspuns:

Nu am jucat WoW dar o sa încerc

| andreibossm a răspuns:

Eu am jucat ambele jocuri si spun ca WoW e mult mai tare decat metin2
1.pe metin nu poti sa sari sau avea companioni or mounti zburatori
2.instantele de pe metin nu se compara cu cele de pe WoW
3.pe wow sunt mult mai multe clase si nu au decat rasa de om si 4clase ca pe metin
4.pe wow itemele sunt mult mai tari si mai multe
5.pe WoW sunt playeri seriosi si nu sunt heckeri pentru ca heckari sunt decat noobi care nu stiu sa joace si triseaza pentru ca daca un hacker sar batea cu un alt player fara a folosi hack hackerul va pierde usor
6.pe wow grafica e mult mai buna si orasele nu seamana intre ele
7.pe wow sunt oameni de pe toata lumea, cu milioanele fara sa tinem cont de serverele private
8.pe wow sunt mult mai multe lumi de explorat cu fel de feluri de zone
9.la clasele de pe wow sunt mult mai multe abilitati
10.multi zic ca daca wow ocupa mai mult spatiu e naspa dar ocupand mai mult spatiu contine mai multe chesti cinematicuri multe iteme si mult mai multe lumi si instante sau ca pentru a juca trebuie sa platesti dar macar nu trebuie sa dai bani pe o groaza de iteme ca pe metin
11.pe wow nu exista incidente ca contul tau sa primeasca ban doar pentru ca GM a gresit contul au nu exista riscul sa til fure cineva
12.in plus GMi si ADMINI sau cei de la blizzard te ajuta daca exista probleme tehnice sau in timpul jocului
PS:multi Romani joaca pe metin doar pentru ca e in romana adica peste 50%restul doar ca au alti prieteni pe el iar wow are servere si in america dar si in europa si sunt cu mult mai multe de ct pe metin2

| BlackAngel46 a răspuns:

Deci stiti care e treaba Buldogule? Treaba sta in felul urmator:Tu esti un cretin care ai venit aici sa pui intrebarea asta ca prostu la piata numa ca sa starnesti scandal.Cum poti sa compari tu 2 jocuri? Intotdeauna un jucator de metin o sa iti spuna ca metinu e cel mai tare, iar un jucator de WOW o sa iti spuna ca wow e cel mai tare.Nu conteaza aici ca Wow e mai bun decat metinu si etc, etc.A si inca ceva WOW e mai jucat decat mein pentru ca e mult mai vechi, daca metinu era mai vechi.

Concluzia:Fiecare se joaca cei place si ce vrea, iar Buldogul e un cretin.Si stiu ca o sa raspunzi la postu meu cu o injuratura pentru ca esti un papagal avortat.Deci sa o iei pana ragusesti. PUNCT.