| Mariusvlad_Cuciureanu_1999 a întrebat:

Https://www.hotnews.ro/......edinte.htm

A fost promulgata? Din acest moment politistii pot actiona cum scrie aici?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Revin la raspunsul anterior. Legea nr.174/2018, de modificare a legii nr.217/2003, privind combaterea violentei in familie, a fost publicata in M.Of. nr.618, de astazi 18.07. 2018, o poti citi aici:
http://www.monitoruloficial.ro/......iewmof.php

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate sa fi fost promulgata de Presedinte, asa cum scrie in stire, dar nu a fost inca publicata in Monitorul Oficial, asa ca inca n-au intrat in vigoare aceste modificari si completari ale L.217/2003.