| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Știe cineva dacă cumperi o mașină sh și deja are numere roșii și este înscrisă la primărie la cel care am cumpărat-o și nu îmi poate da fiscalul ca are datorii sau ceva de genu, oare merge sa îl dau în judecată sa îmi dea fiscalul? Și bineînțeles sa ii cer și toți banii care ii cheltuiesc prin tribunal?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sau poti sa nu cumperi masina? Stiind ca nu iti poate da fiscalul?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Nu o cumperi daca nu-ti remite toate actele de care ai nevoie pentru inmatriculare.
2. Daca ai cumparat-o incearca sa rezolvi problema amiabil, respectiv restitui masina si iti restituie banii.
Doar daca nu se poate rezolva amiabil atunci poti sa-l dai in judecata si, daca o sa castigi, va fi obligat si la plata integrala a cheltuielilor de judecata, inclusiv onorariul avocatului, daca o sa angajezi avocat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Il poti da im judecata, dar tine cont ca dureaza 1 an poate pana la o sentința in timpul asta stai cu masina pe tușă