Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Urgent!
A trebuit sa fac check-in ul pentru 3 persoane. Si imi aparuse tip de document, cum cartea de identitate nu era, am selectat "alt tip de document", dedesup imi scria numarul documentului, la inceput am citit prost adica "numele documentului" iar pentru 2 persoane am scris "carte de identitate". Mi-am dat seama tarziu ca am gresit dar pentru primele 2 numai puteam modifica, dar pentru a 3a persoana am pus seria de buletin.
Vor avea probleme in aeroport? Ce se poate face? E o problema mare? Va rog sa ma lamuriti ca am intrat in panica. Multumesc

Răspuns Câştigător
| dana2013 a răspuns:

Nu cred. E necesar sa fie trecute numele si prenumele corecte al pasagerilor. In caz de dubii, vor confrunta rezervarile sau biletele de avion