| anonim_4396 a întrebat:

1.Care au fost cele mai tari romane politiste citite vreodata de voi?
2. Care au fost cele mai amuzante carti citite vreodata de voi?

2 răspunsuri:
| corneljipa a răspuns:

1. Cartile scrise de Agatha Chtistie, George Simenon, iar romanesti de Rodica Ojog-Brasoveanu
2. Cartile (tip culegere) de bancuri

| Basthet a răspuns:

Bună!
1. Mie îmi plac mult romanele lui John Grisham și John Le Carre.
2. Cărți amuzante cu adevărat: Don Quijote de Cervantes, Gargantua și Pantagruel de Rabelais, Til Ullenspiegel de De Coster, romanele lui Mark Twain, romanul Trei într-o barcă și alte scrieri de Jerome K.Jerome.