| Lnh_Ioana_1995 a întrebat:

A citit cineva Castelul fetei in alb? Am de ales intre Romanul adolescentului miop si Castelul fetei in alb si nu stiu pe care sa o aleg...ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Castelul fetei in alb. Le-am citit pe ambele si desi nu-mi plac cartile de aventuri, o prefer pe cea mentionata. Romanul Adolescentului miop e o carte grea de inteles, dura, si nu stiu cati ani ai dar ar trebui 15+ parerea mea. Am citit-o cand aveam 12 ani si nu mi-a placut absolut deloc. Am reluat-o cand aveam 16 si am privit-o total diferit.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amandoua sunt niste carti absolut minunate, care trebuie citite pe la 11-12 ani. Castelul fetei in alb e parte din seria Ciresarii, citeste-le pe toate, in ordine, n-o sa le poti lasa din mana. Sunt carti de aventuri pentru copii foarte frumoase.
Romanul adolescentului miop e o carte ceva mai serioasa, necesara la inceputul adolescentei, care iti va schimva viziunea asupra vietii si te va ajuta sa te dezvolti intelectual

| Lnh_Ioana_1995 explică (pentru Adry05):

Multumesc mult :*