Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

A citit cineva pana acum Fahrenheit 451 de Ray Bradbury? As dori sa ma apuc de ea, in prima faza s-o comand de fapt. Pot fi atat pareri pro cat si contra, sustinute de argumente puternice. Mentionez ca aceasta intrebare este dedicata celor care au citit cartea, nu rezumantul. Astept cu nerabdare!

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Da, eu am citit, acum multi ani in urma.
Este o carte care merita sa o ai in biblioteca daca gasesti versiunea integrala.
Va fi interesanta si pentru generatia viitoare, pentru ca Ray Bradbury este un clasic al literaturii SF si de anticipatie.

6 răspunsuri:
| qMoonShine a răspuns:

Imi place foarte mult cARTEAAAAAAA!

| xClementine a răspuns (pentru Stelutza1990):

Cum ai fi putut citit cartea cu multi ani in urma din moment ce a fost publicata in februarie 2013? happy

| Stelutza1990 a răspuns (pentru xClementine):

REpublicata.
ia si te documenteza si pe aici : http://en.wikipedia.org/wiki/Ray_Bradbury

asta, daca te intereseaza subiectul.
daca te intereseaza doar sa te contrazici aiurea si nu ai cu cine, nu te documenta. :))

| xClementine a răspuns (pentru Stelutza1990):

Ai dreptate, scuzele mele! Aveam dubii, dar, in conditiile astea, funda iti revine. Multumesc pentru raspuns!

| Stelutza1990 a răspuns (pentru xClementine):

Nu-mi trebuie funda.
as fi fff multumita daca ai citi cartea. este chiar foarte actuala :
R.B. descrie o societate in care cartile sunt mai mult decat nefolositoare : sunt interzise si arse in public. Iar cei ce citesc, sunt persoane scoase in afara legii, pe motiv ca gandesc prea mult.

| xClementine a răspuns (pentru Stelutza1990):

Mai mult decat sigur o voi citi, deja am comandat-o, este pe drum. Iar funda am oferit-o ca multumire pentru raspunsul oferit, in mare parte a fost raspunsul pe care il cautam si cum a fost si singurul mai de Doamne-ajuta.