| AvalohAlyn a întrebat:

A citit cineva vreo carte a lui Dr.Vasi Radulescu?
Care va place cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Da, i-am citit toate cele 6 cărți.
Mi s-a părut foarte utilă "Medicina povestită pe înțelesul tuturor", o carte cu informații medicale prețioase, prezentate într-un mod accesibil celor care nu au studii medicale (e și cazul meu).
M-a distrat mult cartea "O să te tragă curentul", în care dr. Vasi Rădulescu redă cu umor fin miturile legate de sănătate atât de prezente în mentalul colectiv al poporului român (și nu numai). Limbajul e savuros!
M-a impresionat "Dragă inimă", care include atâtea și atâtea povești minunate, ce te ating la suflet, majoritatea adevărate, trăite de autor în copilăria sa ori de-a lungul anilor săi de practică medicală.
Recomand cărțile doctorului Vasi Rădulescu, sunt lecturi ușoare, plăcute și utile!