| IonutPetre12 a întrebat:

Acum am terminat de citit Cimitirul animalelor(de Stephen King).Mi-a placut foarte mult sfarsitul.Ce sa citesc in continuare?
1. Pistolarul(am doar primul volum din serie)?
2.Frumoasele adormite?
3.The Shining, dupa Dictor Sleep?

4 răspunsuri:
| sebyadi2001ATENTAT a răspuns:

Frumoasele adormite

| Speranta12 a răspuns:

Si ce-ai inteles din opera citita? Cu ce-ai ramas? Ti-ai scris o fisa cu idei principale cu privire la opera citita? Ce trairi & intrebari ti-a starnit cartea? A fost in stare opera sa-ti raspunda la ele? Daca nu ai reflectat cat de cat asupra a aceea ce-ai citit, degeaba treci la alta carte. Asta se aplica la orice carte citesti.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Speranta12):

De ce-ți trebuie fișă la Stephen King? laughing SK citești pentru suspans, nu idei mărețe.

| Speranta12 a răspuns (pentru supadeceapa):

Suspans, suspans, pai tocmai. Pai cum? La Stephen King n-ai ce scrie pe marginea textului?! Tocmai ca ai ce umple la categoria trairi starnitewinking

Eu subliniam mai mult la general fapul ca ii va fi de folos pe viitor, mai mult decat acum, sa aiba cateva insemnari despre textul citit. Il va ajuta si sa-si descarce undeva gandurile si trairile avute, dar si sa revada peste ani un propriu rezumat despre cum a interpretat el cartea respectiva la varsta x fata de cum o vede atunci la varsta y.