| anonim_4396 a întrebat:

Am de facut un proiect la romana despre Craciun in care sa surprind niste lucruri interesante despre aceasta sarbatoare. Suntem impartiti in grupe de cate 5 si am hotarat sa cantam Let it snow si sa facem 2 compuneri si 2 poezii. Aveti idei putin mai inspirate? De vreo 2 saptamani ne stoarcem creierii si nu gasim lucruri mai spectaculoase. Vreau doar niste idei simple dar de impact. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| AndreeaDeni a răspuns:

Puteți sa faceți o sceneta de teatru. Cum ar fi sa reproduceri momentul nașterii lui Isus sau sa scrieți voi sceneta pe care o veți face ( de exemplu despre un copil care îl așteaptă cu nerăbdare pe Moș crăciun )