Întrebare recomandată | Valisha18 a întrebat:

Frecventez de foarte multi ani un atelier de arte plastice si in fiecare an, decoram atelierul de Craciun si facem diverse picturi si sculpturi pe aceasta tema.
Anul acesta, din pacate, profesoara s-a imbolnavit si ma roaga sa am grija de atelier timp de cateva saptamani.
In acest timp trebuie sa fac impreuna cu elevii si decoratiunile de Craciun, si mi-ar trebui niste idei sau site-uri cu origami, decoratiuni sau lucruri facute manual, pe tema Craciunului.
Multumesc anticipat!

P.S: Site-urile pot fi in romana, engleza, germana si franceza, ma descurc.

Răspuns Câştigător
| Chαяtreux a răspuns:

Foarte frumos ceea ce faci!
http://en.origami-club.com/xmas/index.html

2 răspunsuri:
| PotatoMustDie a răspuns:

Creativitatea este cea mai buna, fa ceva original.

| diavolitadulce a răspuns:

Nu cred ca iti pot da vreun link dar ce spui sa faci niste braduti mici si sa ii prinzi pe toti de tavan impreuna cu niste stelute.
acum daca cladirea e inalta nororcul vostru dar eu cred ca va arata dragut. aste este o idee. sper sa iti placa