| Bucatariu_Paul_1994 a întrebat:

Am nevoie de o poezie de iarna frumoasa de vreo 3-4 strofe, dar sa nu fie chiar asa de cunoscuta ca :Iarna pe ulita de George Cosbug, Iarna de Nicolae Labis, etc... Ma puteti ajuta?!?

2 răspunsuri:
| carla2010 a răspuns:

Buna, uite aici http://www.povesti-pentru-copii.com/poezii-pentru-copii/despre-iarna.html o lista intreaga. Gasesti de Emilia Plugaru, Otilia Cazimir, etc

| corolav a răspuns:

Caută pe Google una dintre cele mai frumoase poezii despre iarnă:
„Ninge pe Moldova, ninge" de Mihai Hăulică. Poate o găsești.