| flamerune77 a întrebat:

Am ramas corigent la Romana clasa X-a.
Este prima data cand am ramas corigent, si trebuie sa-l iau deoarece trebuie sa ma mut in Anglia din toamna, si as dori sa am si eu 10 clase.
Sunt foarte curios ce subiect o sa primesc, si invat la liceu cu program sportiv.
Daca careva de aici stie ce se da de obicei va rog frumos sa imi ziceti, am cautat pe net si am vazut ca iti da o varianta de bac cu 5 ex, dar pentru mine pare prea simplu asa, se da si altceva? Multumesc.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Subiectele pentru examenul de corigenta sunt din materia intregului an si nu se poate sti ce o sa se dea, fiecare scoala isi stabileste subiectele pentru acest examen.
Ai putea sa te interesezi la scoala ce s-a dat, pentru cl. a X-a, in anii anteriori, desi ar fi doar orientativ.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii despre data la care susţi examenul de corigenţă în Planificarea ( corigenţelor ) de la linkul :
http://www.isjbn.ro/upimg/Nota%20MENCS-Examene%20corigenta%202016.PDF

Examenul de corigenţă îl dai din materia învăţată.
La examenul de corigenţă se susţine probă scrisă şi orală.

Vezi alte detalii în "Secţiunea 2 - Examenele organizate la nivelul unităţilor de învăţământ", Art. 210-218 din R.O.F.U.I.P. aprobat prin Ordinul MEN nr. 5115/15.12.2014 de la linkul :
http://www.isjmm.ro/......rofuip.pdf

Toate cele bune!