| Erickuta a întrebat:

Asta pentru cine a citit Jocurile Foamei. cine era Seneca Crane? Am ajuns la o parte a cartii cand Katniss spanzura acel manechin si scrie pe el cu suc rosu SENECA CRANE..si nu mi aduc aminte cine era (fara spoilere pls)

Răspuns Câştigător
| MCRgurl a răspuns:

Am citit acum ceva timp cartile dar din cate imi aduc aminte, Seneca Crane a fost Organizatorul principal de Joc de la primele jocuri. Daca tin bine minte, faza cu spanzuratul e in volumul 2.In volumul 1 Seneca Crane e omorat de Snow pentru ca le permite lui Peeta si Katniss sa iasa amandoi vii din arena.

1 răspuns:
| Erickuta explică (pentru MCRgurl):

Da, in volumul 2 pe la mijlocul cărții cam asa, mersi mult, ai dreptate