| AvalohAlyn a întrebat:

Aștepți ceva de la o carte?
Cărțile schimba vieți?
Cel puțin așa susțin motivationalele si cele de dezv.pers.Si în bine.

2 răspunsuri:
| VasileEmilia a răspuns:

Da, astept multe. Cartile sunt singurele care impartasesc sentimentele cu tine si singurii tai prieteni adevarati.
Orice carte poate schimba vieti. Citind o carte, poti intelege raspunsul la orice intrebare. Dupa cum se spune, exista viata dupa moarte. Cand deschizi o carte, un copac stie ca exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți schimbă viața dacă ești dispus să pui în practică ceea ce înveți din cărți. Așteptările trebuie să le ai de la tine, nu de la o carte.