| suntsieupetpu a întrebat:

Ati citit "Divergent"? Cum vi s-a parut?

Răspuns Câştigător
| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Mie mi-a plăcut la nebunie, prin simplul fapt că e SF și că are o poveste de dragoste. Adică, în momentul în care nu erau scene cu "ei doi" pur și simplu dădeam puțin înainte să văd dacă urmează dialogul dintre ei, dar după mă întorceam și citeam și restul, ca să nu pierd niciun detaliu. Am citit și "Insurgent", a 2-a carte, dar nu mi s-a părut la fel de interesantă. O s-o citesc și pe a 3-a, pentru că mă interesează totuși sfârșitul. Dacă vrei impresiile mele mai detaliate, uită-te aici: http://cartileroxanei.blogspot.ro/2014_06_01_archive.html Aștept să îmi spui cum ți s-a părut, în caz că o vei citi.

3 răspunsuri:
| buburutzaa a răspuns:

E ok.mie una mi-a placut

| suntsieupetpu explică (pentru YouAreWhatYouRead):

Pai am inceput sa o citesc de vreo saptamana si mai am vreo suta de pagini ca nu prea am avut timp sa o citesc si da, imi place si voiam si parerea altora :3
Si cu ajutorul tau m-am uitat si la trailerul filmului

| YouAreWhatYouRead a răspuns (pentru suntsieupetpu):

Mă bucur. Mie mi-a plăcut și filmul. :*