| MichelMicheline1999 a întrebat:

Am 14 ani si imi place mult sa citesc. Ce carti imi recomandati? Puteti sa imi faceti o mica prezentare o cartii? M-ar ajuta mult...

5 răspunsuri:
| DenisaO a răspuns:

Mie mi-a placut Memoriile unei geishe:

http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/memoriile-unei-gheise

| Ene_Laurentiu_1997 a răspuns:

Gandire rapida gandire lenta de daniel kaneman
super cartea despre psihologie si logica sper sa o citesti cu drag si mai erau vreo 2 dar uitate la cafea de la crative monkies si o sa le gasesti acolo

| Crazy01Girl a răspuns:

Fluturi de Irina Binder. Este o carte f frumoasa si ti-o recomand cu drag

| Cameliapantiru a răspuns:

Doua carti minunate pentru varsta ta sunt "Imparatul mustelor"-William Golding si "De veghe in lanul de secara".
Spor la citit, lectura placuta si o seara faina iti urez!

| MARIANA1234567890C a răspuns:

Baltagul de Mihail Sadoveanu, romanul Mara de Ioan Slavici, romanul Morometi etc