| Aberdeen a întrebat:

Buna!
As dori sa vad cum arata un orar al unui elev la stiinte sociale.(nu prea conteaza clasa).
De preferat unul pe care il urmati si voi, nu vreun orar de pe nu stiu ce site.

Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Ionutux a răspuns:

Teze dai la Romana, Istorie/Geografie [la alegere], Engleza si cate una din specializari pe fiecare an: in clasa a IX-a dai la Logica teza, Psihologia e intr-a zecea, Economie intr-a 11-a si Filosofie in ultimul an. Profilul e destul de simplu, relaxant, n-ai multe teme. Bine, intr-a 11-a daca nu-ti place economia si daca ai cine stie ce specimen de profesoara ajungi sa-ti blestemi zilele, dar induri un an, in rest merita.
Orar... Pai sa-ti zic pe a IX-a ca asta cred ca te intereseaza. 2 ore de fizica, una de chimie si una de biologie [de mentionat ca scapi de materiile astea trei incepand din clasa a 11-a], doua ore de mate de care nu scapi, vreo patru de romana, trei de istorie si tot atatea de geografie, doua de franceza, trei de engleza, desen, muzica [si de asta scapi intr-a 11-a], una de latina [si de asta scapi intr-a 11], doua de logica, doua de sport, dirigentia, doua ore de TIC si cam atat imi poti aminti. Cred ca astea sunt. Sper ca ti-am fost de folos, bafta, eu te sfatuiesc sa dai.