| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa citesc ceva ce merita cu adevarat sa citesc. Caut cateva carti care au tot pentru a putea fi catalogate drept carti de succes. Imi plac cartile scurte, cu multa actiune, cu suspans... De obicei politiste. Chiar si de dragoste. Ce carti preferate aveti?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Iti recomand cartile Rodicai Ojog-Brașoveanu- umor, suspans, crime, intrigi ( denumita Agatha Christie a României), cea mai buna scriitoare de romane politiste.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Rodica_Ojog-Bra%C8%99oveanu

2 răspunsuri:
| RbsAndreea a răspuns:

Succesul este efemer... Dacă vrei într-adevăr să citești ceva ce merită pe deplin să fie citit, încearcă literatura universală : Boccaccio - Decameronul, Rabelais - Gargantua si Pantagruel, Homer- Iliada si Odiseea, Cervantes -Don Quijote, Platon - Banchetul.
Poate nu sunt chiar genurile tale preferate, dar ar fi fain să încerci ceva nou. Plus că vei avea o cultură generală mai bogată după ce citești astfel de cărți, decât dacă iti ocupi timpul cu literatura de consum. happy
Lectură plăcută!

| ElenaMadalina22 a răspuns:

Hotul de carti, cautand-o pe alaska, de veghe in lanul de secara