| Grey96 a întrebat:

As dori sa citesc o carte. Ce imi recomandati? Vreau sa fie ceva frumos. Nu imi plac cartile de actiune si politiste. Deci?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Pauline de Alexandre Dumas.

| AG a răspuns:

Drame de dragoste:
1. Invitatie la vals - Drumes[te va face sa plangi]
2. Maitreyi - Eliade
3. Golful francezului - Daphne du Maurier

| chokingvictim a răspuns:

George orwell - omagiu catalonie
george orwell - ferma animalelor
george orwell - 1984

| didi12 a răspuns:

"Elevul Dima dintr-a 7-a",de Mihail Drumes sau
"Cismigiu&Comp. Buna dimineata,baieti!" Grigore Bajenaru(sunt doua parti in aceeasi carte)
Sunt carti pentru adolescenti, foarte frumoase, povesti din liceu.Citeste-le,n-ai sa regreti!:-)

| florentinf a răspuns:

Omul invizibil ( horror ) Divina Comedie ( fantezie) Donna Alba ( de dragoste ) Seniorii Razboiului ( SF ) Fantoma de la opera ( SF ) Slam (SF,, e vorba despre viata reala a unui skater ) Totusi tie nu-ti plac cartile de aventura si politiste, poate ca nu ai citit Comoara din lacul de argint sau sierlock Holmes eu ti-le recomand pe acestea 2 pentru ca m-au captivat si daca le vei citi iti vei schimba parerea 100% despre cartile de aventura sau politiste oricum sierlock Holmes nu e politist nici aventura nici SF nici Horror toate povestile din seria sierlock Holmes sunt reale eu iti sugerez sa citesti mai intai seria sierlock Holmes si daca nu-ti place cartea din primele 100 de pagini da-mi un mesaj! vezi ca ar trebuie sa iei in ordine de la aparitie adica de la romanul Un studiu in rosu dar mai bine te uiti pe www.adevarulsiop.ro si iei cartile dupa numere 1 2 3 si 4 o sa-ti placa la nebunie iti garantez si iti sugerez ca vezi si filmele si sa joci si jocurile

| Mao a răspuns:

Vechiul oraş imperial de Yasunari Kawabata.
La est de Eden, John Steinbeck.

| Cella a răspuns:

Ps: te iubesc
ultimul cantec
minunatele oase
arsa de vie
o iubire de neuitat
colectionarul
sunt carti incredibile care te lasa cu adevarat marcat. din care inveti ceva si privesti lumea cu alti ochi iti dai seama ca trebuie sa dai importanta lucrurilor marunte. care dau tonul vieti.
Sper sa citesti macar una din cele de mai sus ...Ciuslove struck

| Emmy_4021 a răspuns:

1.O femeie implinita de Danielle Steel
2.Cu fiecare zi de Danielle Steel
3.Vis in alb de Nora Roberts
4.Parfumul iubirii de Nora Roberts
5.Traieste clipa de Nora Roberts
6. Fericiti pentru totdeauna de Nora Roberts
7. Legaturi de familie de Danielle Steel
8.Mostenirea de Danielle Steel
9. Misterele dragostei de Danielle Steel
10.Strada Charles 44 Adresa iubirii de Danielle Steel
11.Comori tainuite de Nora Roberts
12. Evadarea de Barbada Delinski
13. Celebritatea de Jackie Collins
14.Luminile Sudului de Danielle Steel
15.O noua viata de Mary Jo Putney
16. Umbrele trecutului de Mary Jo Putney
17.Pasiune si onoare de Mary Jo Putney
18.Petrecerea de Danielle Steel
19.Atingerea dragostei de Eloisa James

| eduardinoedy a răspuns:

Citeste " In vreme de razboi" de Ion Luca Caragiale...Cred ca are doar 20 de pagini

| omienouăsutenouăzecişişase a răspuns:

Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade.

| RespektSiAtat a răspuns:

Morometii, Coco chanel de, Memoriile unei gheise, Amurg, Bestia, Declaratia

| Marilencik a răspuns:

Eu iti recomand:
1. Jurnalele Vampirilor- Lisa Jane Smith(Trezirea, Lupta, Furia, Reuniunea.)
2. Tema pentru acasa -nicolae dabija