| 88888888888888Ana88888888888888 a întrebat:

Buna, as vrea si eu niste statusuri.
Ex: sa fie de dragoste, ura, prietenie și viata.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu am doar citate din piese rap, n-am citit carti cata muzica si versuri am scris, bineinteles ca am sa scriu cateva versuri ale unor raperi, versuri care-mi-au ramas in minte si sa fie la subiectul cautat de tine

"Ura e un sentiment mai puternic decat iubirea" (cumicu)
"Nu exista dragoste doar senzatie de atasare" (spike)
"Fiecare are un trecut, fiecare poate sa indrepte ce-a facut,
nimeni nu a putut sa nu greseasca, nimeni n-a trait sa nu iubeasca" (o cunostinta din trecut, Ana.B cea care are piese cu M&G, shobby -codu penal )
Asculta si piesa asta https://www.youtube.com/watch?v=2cRveG5npC4 are mai multe versuri raportate la iubire, dragoste decat are orice piesa!

Si bineinteles superba melodie semnata Chris Blaziny- Naufragiat in inima ta :
Uite cum e : dragostea înseamnă durere, când numai unul dă şi celălalt o cere.
Sunt supărat pe tine, tu te superi că te chinui...
Nu pot nici cu tine nici fără tine, da' cu tine mai mult mă
chinui.
Uneori mă port bine, uneori sunt stupid, uneori am tupeu, uneori sunt timid,
Uneori sunt indiferent, uneori sunt gelos,
Uneori caterincă, acum vorbesc serios!
Sunt gelos pe toţi, pe toţi cu care-ai ars-o,
I-ai iubit, dar ei te-au lăsat după ce ţi-au tras-o
Tu vorbeşti numai de ei de faţă cu mine, deşi ştii că te iubesc cât toţi la un loc, in fine!
Nu sunt frumos, fetele-mi spun că arăt bine
Da' eu arăt ca dracu, măi, arăt ca tine!
O tai, tu, nu-mi pasă, tot ce poţi să faci e să priveşti,
Că la orgoliul tău nici nu m-aştept să ma opreşti.

6 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

"Nu te perde, nu te perde, dupa rosu vine verde." Citat inspirational despre ciclicitatea vietii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O corcoduşă care îți cade in cap este neaşteptata si tare in acelasi timp.

Jean-Batist Stendaal

| Catrice a răspuns:

Te iubesc ești viata mea te iubesc ești corazonul meu te iubesc ești viata mea.
Te urăsc de nu ma pot te urăsc rău de tot te urăsc urăsc urăsc.
Suntem bfff, ne înțelegem ca focul și apa.
Viata mea e nemuritoare, a ta n-are valoare

| Helper07 a răspuns:

Daca n-ar exista "Dumnezeu si ai crede in El, n-ai pierde nimic, dar daca ar exista Dumnezeu si n-ai crede in El, ai pierde totul." (nu mai stiu cine a spus asta)

| Helper07 a răspuns:

Dar daca vrei una autentica (adica inventata de mine): Nu te baza pe principiul "Inteleg deci ce inteleg este adevarat", pentru ca s-ar putea ca cineva sa-ti zica: "Si eu inteleg dar nu cred acelasi lucru ca si tine ceea ce inseamna ca cineva a inteles gresit deci asta nu poate fi o garantie ca ce crezi tu e adevarat."

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute