| Fanea_Laura_1986 a întrebat:

Bună..Ce carti îmi recomandați cu adolescenti-romantic? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| AndaAlexandra a răspuns:

Pana ne vom revedea - Renee Collins

3 răspunsuri:
| metehne a răspuns:

Irina Binder, trilogia Fluturi
Jojo Moyes, Înainte să te cunosc și "după ce te-am pierdut"
Seria "Beautiful", de Jamie McGuire
Refugiul, de Nicholas Sparks
Soția călătorului în timp, de Audrey Niffenegger
Intimidare de Penelope Douglas
Destine la limita de Katie McGarry
Marile speranțe de Charles Dickens
Invitația la vals de Mihail Drumeș

Lectură plăcută!

| Kinda a răspuns:

Salut iti recomand Marat - Nataşa Alina Culea ( iubirea ca o vrajă) este vorba O iubire contemporană cu accente magice care se transformă rapid în obsesie, scop şi se îneacă într-un carusel de emoţii diverse pe care cititorul le trăieşte la propriu prin intermediul personajelor. Iubirea dintre Marat şi Alina începe brusc, este total neaşteptată şi te duce inevitabil cu gândul la franţuzescul „coup de foudre". Însă când moralitatea îşi cere drepturile şi Alina e nevoită să aleagă între „trebuie" şi „vreau", vraja frumoasă se transformă parcă în magie neagră şi lupta cu destinul începe într-un mod brutal. Seducător, senzual, misterios şi profund emoţional, romanul Nataşei Alina Culea nu doar serveşte cititorilor o cuceritoare poveste de iubire ci atrage atenţia într-un mod dulce asupra faptului că, până la urmă, singurele care ne definesc viaţa sunt propriile noastre alegeri.

| Adry05 a răspuns:

Elevul dima dintr-a 7-a
La rascruce de vanturi
Invitatie la vals
Legaturi de familie
Maitreyi
Enigma Otiliei
Pe aripile vantului