| Gandila_Ecaterina_1998 a întrebat:

Îmi poate povesti cineva romanul" Enigma Otiliei"? Dau funda.Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista Google, pe care il poti accesa si tu. Cine crezi ca sta sa iti povesteasca tot romanul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista rezumat pe google, omfg.

| Adry05 a răspuns:

Pune ma mana si citeste ca Enigma Otiliei chiar e o carte frumusica si accesibila. E printre putinele placute de la bac. Iti mai dezvolti si tu creierul ala sa realizezi ca nu o sa stea nimeni pe TPU sa-ti povesteasca un roman intreg.

Bula
| Bula a răspuns:

Tata? Mama? Bunicul? Bunica?
Asteapta sa-ti povesteasca, seara la culcare. Tu sa ascullti cu biberonu'n gura... big grin

| ubox7007 a răspuns (pentru Adry05):

Si mie mi-a placut Enigma Otiliei big grin, intr-adevar buna carte tongue

| Anonim141297 a răspuns:

Http://www.preferatele.com/docs/romana/29/enigma-otiliei-de-ge21.php

Când ai timp să citești toată cartea, e super drăguță, dar înțeleg ești pe grabă și vrei să termini cât mai repede...Baftă! :D

| Adry05 a răspuns (pentru ubox7007):

Daa, si chiar e scrisa accesibil, are multa actiune, comedie, personajele sunt foarte simpatice si bine realizate nu e o carte sa zici ca nu o poti citi ca e prea plictisoare sau groaznica. Da bineinteles ca domnisoara nu s-a deranjat nici macar sa se uite la prima pagina. Generatia de copii telefon unde cartile sunt cel mai mare dusman si ne mai mi-am de ce avem atatia oameni incapabili sa duca mentina o conversatie.

| Gandila_Ecaterina_1998 explică:

Am citit-o deja, dar mulțumesc oricum pentru toate comentariile. Aveam nevoie doar de câteva detalii, dar ați sărit imediat toți cu gura. Ce oameni răi sunteți ca să nu spun altceva.La ce v-ați mai făcut cont dacă sunteți chiar aşa? Mai bine nu mai răspundeați.