| Tyberiu2000 a întrebat:

Bună TPU.Aș dori să scriu o carte.Am să vă spun poveștea și aș dori să aud păreri și critici.Totuși,nu vreau să aud lucruri de genul să renunț și v-aș fi foarte recunoscător dacă nu ați face-o.Și ca să încep,cartea va începe descriind defectele omului,având în prim plan dorința de putere,care-i face pe oameni să dorescă cât mai mult,și după ce primesc ceea ce vor,să primească chiar mai mult.Din cauza acestei dorințe,un om s-a săturat să mai împartă lumea,iar asemenea lui Alexandru cel Mare,el declară război pe rând fiecărui stat și țară pentru a conduce el singur toată lumea.Din cauza lui începe un Al treilea Război Mondial,care are ca urmare distrugerea majolă a lumii,având în idee spusele lui Einstein:"Nu știu cu ce o să luptăm în Al treilea Război Mondial,dar în al patrulea clar ne vom lupta cu bețe și pietre". După ce lumea a fost distrusă,am trec la partea a doua a cărții. Când mai sunt doar câteva țări, care până la urmă am să le numesc regate și la fel ca la începutul cărții, am să fac o luptă de dominare între ele.La a doua parte a cărții am să introduc elemente magice, chiar și magia, în lupta dintre aceste ultime regate.Cam am asta e poveștea cărții.Prima parte va fi foarte scurtă și puțin detaliată, având ca scop doar introducerea poveștii adevărate.Vă mulțumesc că ați renunțat la atâta timp pentru a citi ce am scris eu și aștept criticile și părerile voaste.

Răspuns Câştigător
| Ionutszu a răspuns:

A doua parte probabil se bazeaza pe magie, asta inseamna ca enaparat trebuie sa ai elemente de magie in prima. Cred ca ar trebui sa ai grija la personajul principal, trebuie sa stiu ca scriitor de unde are el puterea de a declara razboi..ai grija ce faciwinking

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica o balbaiala de 3 randuri e o carte?laughing chestiile alea sunt ce au spus alti oameni..Laso balta ca te faci de ras.Mai ai mult de invatat.Cand duci balbaiala la un birou de publicare te scot aia in suturi afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu te intereseaza pe tine de razboi si defextele omului, astea sunt subiecte discutate de un savant nebun gen Vadim Tudor deci las-o balta frate... Pune mana pe o carte inainte sa scrii una