| Florennce a întrebat:

Am dorit să citesc o carte despre perioada comunismului, dar profa de istorie mi-a dat un fel de carte în care este vorba doar de niște tratate semnate și alte întâmplări. Mi-aș dori să citesc autobiografia sau biografie, în orice caz o carte mai elocventă, din perioada aceasta, ceva mai interesant.
Aștept sugestii. Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| adelinmihai00 a răspuns:

Http://lamisto.ablog.ro/2006-10-14/amintiri-din-comunism.html#axzz2w2P7oaMD

daca vrei sa vezi despre vremea comunista uitete aici

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citeste de exemplu Dimineata pierduta de Gabriela Adamesteanu