| DellyDell a întrebat:

Buna, TPU, as dori sa imi recomandati niste carti care sa ma tina pur si simplu cu sufletul la gura si pe care sa nu le pot lasa din mana, care sa ma faca sa imi schimb perceptia asupra vietii. Multumesc anticipat!

9 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Veronika se hotaraste sa moara de Paulo Coelho
Demonii de Feodor Dostoievski
Nu citi doar de dragul de a-ti umple timpul. Incearca sa privesti dincolo de cuvinte si sa interpretezi anumite pasaje. Nu totul e ceea ce pare.

| Simonasimona1992 a răspuns:

''Daneza''
..Singur pe lume''-Hector Malot
'''Croitoreasa de la Dachau''-Mary Chamberlain

| Mr7 a răspuns:

Fluturi- Irina Binder

| ABCD122 a răspuns:

Deci chiar iti recomand "Scrisoare de dragoste" de M. Drumes. Sper sa o citești, e superba!

| Adry05 a răspuns:

Rebecca - Daphne de Maurier
Daneza
Marile sperante
Singur pe lume
Pe aripile vantului
La rascruce de vanturi
Operele de ale lui Balzac

| Ramonatomulescu a răspuns (pentru justanotheruser99):

Ca pestele in copac
Tabăra
Olguta
Războiul care mi-a salvat viața
Toate de la editura Arthur

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Ramonatomulescu):

laughing Cred ca ai gresit destinatarul.

| queenoffuckingeverything a răspuns:

Depinde de ce fel de carti citesti in mod obisnuit. Daca iti place mult filosofia si chiar vrei sa citesti ceva profund, iti recomand cu caldura "Crima si pedeapsa". Daca iti plac cartile politiste, una din cele mai bune pe care le-am citit pana acum este "Mr Mercedes" de Stephen King. Daca citesti carti de dragoste, iti recomand sa citesti "Cel care ma asteapta" de Parinoush Saniee. Iar daca citesti mult S.F, o serie foarte buna este "Dune".
Sper ca te-am ajutat happy

| DellyDell explică (pentru ABCD122):

Am citit-o deja, o carte minunata.