| PaulaAndreea12 a întrebat:

Buna TPU...de data aceasta este vorba despre personajele dintr-o carte.
Cartea se numeste "Fluturi" de Irina Binder. Irina si Robert vor fi impreuna la un moment dat? Daca da, in ce volum ajung impreuna? Argumentati, va rog!

8 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Chiar crezi ca a citit cartea cineva de aici, citeste-o si vei afla raspunsurile happy

| Adry05 a răspuns (pentru HadesSs):

De fapt era un utilizator care punea odata la 2 zile intrebare despre cartea aia...

| HadesSs a răspuns (pentru Adry05):

Banuiesc ca e acelasi user laughing)

| Adry05 a răspuns (pentru HadesSs):

Nu cred, din ce am inteles de acolo celalat era baiat si in plus inca il vad ca posteaza, deci nu prea ar avea sens.

| Antonia32anto a răspuns:

"Fluturu" este impartita in 3 volume
In al 3 lea descoperi ca, da, dragostea lor invinge si vor ramane impreuna

| RorySan a răspuns (pentru Antonia32anto):

Cum ti se pare cartea?(ma refer la modul cum se exprima etc)

| anamariarot a răspuns (pentru RorySan):

Limbaj bolovănos, semne de punctuație puse aiurea, incoerență în gândire, respectiv acțiuni. Li s-a făcut o super reclamă cărților ăstora, dar nu-i nimic de capul lor, lucru pe care n-ai cum să-l descoperi pe pagina Irinei Binder, pentru că șterge orice comentariu negativ.
Dacă ai nevoie de niște păreri bine argumentate, uită-te la prima recenzie de aici, cea a lui Andrei Florian(care a citit mult, deci bănuiesc că părerea lui e una elocventă. Din perspectiva cuiva care a citit „Fluturi", îți pot spune că îi împărtășesc opinia): https://www.goodreads.com/book/show/17303665-fluturi?ac=1&from_search=true

| RorySan a răspuns (pentru anamariarot):

Asa este..cand vine vorba despre reclama. Avem intentia sa o cumpar doar datorita parerilor foarte bune aduse la adresa acestei carti.
De de curiozitate o voi cumpara(chiar daca nu este o carte asa de buna). Prin urmare o sa stiu sa fac diferenta dintre o carte cu un subiect foarte bine pus la punct, solid, exprimare corecta si folosirea corecta a semnelor de punctuatie.Nu vreau sa critic sau ceva, nu sunt genul.Dar acesta este adevarul.
Iti multumesc ca ti-ai facut timp sa imi raspunzi la intrebare.