| Rainbow12346 a întrebat:

TPU!
Imi puteti recomanda cateva serii de carti care v-au placut? happy
Pentru ca nu stiu de ce sa ma apuc
Sigur, nu e neaparat sa fie serii, insa le prefer pentru ca imi place sa stiu ca nu voi termina prea repede povestea
Daca va ajuta, mi-au placut The Maze Runner, The Hunger Games, Harry Potter. insa ma voi bucura la fel de mult daca sugestiile sunt diferite de elehappy

9 răspunsuri:
| BebiTheKing a răspuns:

Magicienii (The Magicians) – Lev Grossman. Este o carte bazata pe multa aventura este foarte tare citesto.Bafta!

| Balanica12 a răspuns:

Jurnalul vampirilor

| Paulfcsb15 a răspuns:

Cronicile ucigașului de regi, jack Percy și olympienii, cronicile narniei, cronicile familiei kane, si un western foarte super Winnetou

| J0B0MAT a răspuns:

Bună.Îţi recomand seriile:
Stăpânul inelelor - J.R.R.Tolkien
Cântec de gheaţă şi foc - George R.R.Martim
Amurg - Stephenie Meyer

| mellisa_1721 a răspuns:

1001 si una de nopti

| rusalexandra9927 a răspuns:

Instrumente mortale -Cassandra Clare
Un cantec de gheata si foc -George R.R. Martin
Cronicile din Narnia -C.S Lewis
Divergent -Veronica Roth
Percy Jackson- Rick Riordan
Stapanul Inelelor-J. R.R Tolkien
Hobbitul- J. R.R Tolkien
Pe langa seriile astea de carti, iti mai recomand sa citesti si carti de Stephen King, Carrie sau The Shining.

| Teodorel a răspuns:

Percy Jackson si olimpienii, editura art

| asunoyoichi a răspuns:

O serie frumoasa care are o oarecare asemanare cu ce ai citit, este Eragon de Christpher Paolini. Sunt 4 carti de toate. Merita cititte, pe cuvant.

| KinderBeeeib a răspuns:

Instrumente mortale,Grisha,Damnare, Academia Vampirilor, Vampirii din Morganville, Divergent, Al 5-lea val, Cei 100, Printul mecanic,Stăpânul inelelor, Fetele din Olimp, Cum sa îți dresezi dragonul, Cronicile Narniei, Cronicile Spiderwick