| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Stie cineva care este anul,editura, localitate cartii Laleaua Neagra de Alexandru Dumas? Si cate captole si volume are? Ms dau funda.

Răspuns Câştigător
| cooldreams a răspuns:

O carte poate sa apara la mai multe edituri, deci nu va avea exact acelasi numar de pagini peste tot. Cartea este oricum scurta si are un singur volum si 32 de capitole. De exemplu, a aparaut in 2009 la editurile Adevarul si Herra si are 254 pagini. La editura Cartea Romaneasca a aparut in 1974 si are 219 pagini. Editura Regis din 2005 are 270 de pagini. Cartea de la editura Lumina din 1992 are 160 de pagini. Si asa mai departe.