| sunttimida a întrebat:

Treaba stă cam așa. Am un cont de Wattpad și am scris o mică poveste, dar am nevoie de promovare. Știți cum aș putea să-mi promovez cartea? Mulțumesc! https://www.wattpad.com/story/49433891-o-durere-suprem%C 4%83

Răspuns Câştigător
| smartlollipop a răspuns:

Cauta pe Wattpad carti despre promovare si wattpad pentru incepatori si vei gasi acolo sfaturi.
Da multe comentarii celor care au multi cititori, aprecieri, si chiar ii poti ruga sa puna un link spre povestea ta sau sa te mentioneze undeva pe la mijlocul cartii, la inceput sau la sfarsit.
Sau poti apela la pagini mari de pe facebook. Le scrii, rugandu-le sa iti faca o promovare pentru poveste, postand ceva despre ea. Dar ma refer la paginile active, cu peste 2-3 mii de aprecieri si cu activitate la orice postare.
Bafta!