| Rubica_Carina_1999 a întrebat:

Bună,TPU.
Vreau nume de carti fantasy,va roggggg...
Eu am citit deja : Cronicile Wardstone,Academia vampirilor,Vamirii din Morganville,Nu plânge sub clar de luna,Shadow falls,Casa noptii,Altfel de îngeri,Fortele raului absolut, Intimidare.

Răspuns Câştigător
| Madrill a răspuns:

Daca vrei fantasy citeste carti dupa care s-au creat jocuri video. Uite cateva titluri.
Warcraft War of the Ancients
1. The Well of Eternity
2. The Demon Soul
3. The Sundering
Warcraft Chronicles of War
1. Rise of the Horde
2. The last Guardian (actiunea din aceasta carte se petrece simultan cu cea din Rise of the Horde, doar ca intr-alta lume)
3. Tides of Darkness
4. Beyond the Dark Portal
Arthas-Rise of the Lich King
Continui lista recomandarilor cu carti din universurile Diablo, Skyrim, The Witcher, Warhammer.

4 răspunsuri:
| Madalinmada14 a răspuns:

Toporisca.Baiatul Miliardar.Astea sunt misto recomand

| labrador234 a răspuns:

Ai putea incerca si Harry Potter. Adica se bazeaza pe magie. Deci cred ca se incadreaza la fantasy.

| Andrei_Schipor_1987 a răspuns:

Ti-as recommanda Harry Potter Si Cronicile Narniei

| Rubica_Carina_1999 explică (pentru Andrei_Schipor_1987):

Despre ce sunt Cronicile Narniei?