| dariushack a întrebat:

Buna,trebuie sa fac o poezie unui prof de tic care se numeste Dragos, poezia sa aiba doua strofe de cate 4 versuri.Am facut eu azi un vers in caz ca vreti sa va ajutati:"Domnu' Dragos prof de tic". Elementele de amuzament sunt binevenite.
Poezia care imi place cel mai mult are funda

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Domnu' Dragos, prof de tic, / Vrea ceva mai poetic / Dar eu stiu ca Internetul / E mai bun decat Poetul...

S.O.S. pe internet / Si apare un poet / Poezia-o copiez / Si cu-n 10 ma visez.

| dariushack explică (pentru Goete):

Nu e pentru notalaughing

| Lady70 a răspuns:

Domnu' Dragos, prof de TIC/ Stai si m-ascultati un pic/ Vreau si eu o nota buna/ Zilnic nu una pe luna.
Invat zilnic, sunt prezent/ N-am fost never repetent/ Nu injur, nu scuip, nu bat/ Lectia mi-am repetat.
Ce e TIC-ul vreau sa zic?/ M-am trezit...nu stiu nimic.../ Nu vreau ca sa va stresez/ Vreau doar sa ma informez.
Informatii vreau sa stiu/ Din stiinta, caci sunt viu/ Vreau sa-nvat, imi place TIC-ul/ E frumos (spune bunicul).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

No tulai, de ce nu îți folosești imaginația?
"Domnu' Dragoș prof de tic"
Waaau, ne-ai spart cu acest vers mirobolant.