| Nimeni91 a întrebat:

Eu am tot incercat sa citesc diferite carti, clasice si contemporane, de fantezie, de razboi, de dragoste si uite asa, lista continua.
As vrea sa imi spuneti ce carti v-au lasat cu adevarat cu o senzatie noua si necunoscuta, cu ceva placut in suflet, o carte care v-a lasat cu gura deschisa. Pana acum, nu am citit carti care sa fi fost extraordinare si as vrea sa incerc ceva nou, care poate o sa imi placa si mie.
**
Alta intrebare:
Ce parere aveti despre cartile lui Thomas Hardy, cum ar fi "Departe de lumea dezlantuita" sau "Tess d'Urberville"?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Încearcă "locuri intinecate" si "obiecte ascutite" de Gillian Flynn.
Sau seria lui Camilla Lackberg (printesa gheturilor,predicatorul,piaza rea, copilul german, paznicul farului, imblanzitorul de lei, cioplitorul in piatra, sirenă ....sunt pe volume 1, 2, 3 etc).
Pe mine m-a impresionat si "Fetita din scrisoare" de Emily Gunnis a fost prima carte pe care am citit o de genul asta.
"Obsesia" de Nora Roberts.
"Călătoresc singura" de Samuel Bjork.
Si mai sunt o grămadă ca lumea.

| Rovana17 a răspuns:

Încearcă Mitologie Nordica, Harriet spionează mie mi-au plăcut la maxim

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Autori.
Carlos Castaneda, Axel Munthe, R.M. Pirsig, B. Traven.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neuromancer, the machine stops, mountains of madness, flowers for algernon, carti de la Isaac Asimov, Karl Popper, Zhuangzi

| Mirel4412 a răspuns:

O carte mare si contemporana e scoala pentru bine si rau