| ariannakaterine a întrebat:

Bună tuturor! Ieri, pe 4 aug, Stephenie Meyer a lansat a 5-a carte din seria Twilight și anume Midnight Sun. Știți cumva când o să apară cartea si la noi, în RO, tradusă?

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

In 6 luni cel puțin.

| Michaeel a răspuns:

Salutare! Ești fana Twilight? Îmi amintesc când eram în clasa a VII-a și eram obsedata de cărțile alea laughing în fine, având în vedera ca abia s-a lansat va trebui sa astepti pana când va fi tradusa. Durează timp pana sunt făcute toate exemplarele și e pusa la pe vânzare în USA. De pinde și de popularitatea cărții, având în vedera ca seria Twilight a fost un succes în toată regula cartea ar trebui sa apară la noi în cateva luni, maxim un an.

| ariannakaterine explică (pentru Catrice):

Mulțumesc pentru răspuns! happy

| ariannakaterine explică (pentru Michaeel):

Daaa, sunt fană Twilight încă din adolescență, și eu eram obsedată în perioada aia atât de cărțile cât și de filmele din serie! big grin
Chiar dacă sunt mai degrabă destinate adolescenților, nu adulților, sunt curioasă să citesc Midnight Sun, mai ales că eram super-obsedată de Edward Cullen big grin

| ariannakaterine explică (pentru Michaeel):

Mulțumesc pentru răspuns! happy happy

| Michaeel a răspuns (pentru ariannakaterine):

Cu mult drag! Sincer, la fel, obisnuiam sa ma uit toata ziua la filme si sa citesc cartile fara orpire, si da Edward Cullen chair e frumos laughing si eu abia asteptam sa apara cartea Midnight Sun dar intelesem ca a fost autoarea s-a decis sa nu o mai publice, dar cand auzisem ca o s-a razgandit si o va publica m-am bucurat tare mult.

| zurick a răspuns:

Uită-te ce editură a publicat seria în trecut, apoi caută pe pagina lor să vezi dacă găsești informații despre.