| Lady70 a întrebat:

Buna ziua prieteni!
Revin cu completarea unei intrebari de acum cateva zile. Cautam o carte si am gasit-o. Se numeste "Carticica noastra". Aceasta este, editia 1973 :
https://www.anticariatplus.ro/carticica-noastra-1973
In acelasi timp cu ea se gasea o alta carte, tot in versuri, tot de la Editura medicala, tot in format landscape, cu invataturi de buna cuviinta si despre cum sa se comporte copiii in societate, acasa si la scoala pentru a-si mentine sanatatea. Stie cineva despre ce carte vorbesc si cum se numeste? O caut de multa vreme.
Multumesc anticipat si toate cele bune!

1 răspuns:
| MarioVlog a răspuns:

Te rog îmi dai funda mare ajuta mult