| Park1Suin a întrebat:

Care e cartea voastra preferata din operele lui Mircea Eliade?

11 răspunsuri:
| bibi518 a răspuns:

Romanul adolescentului miop ^^

| neutrino a răspuns:

Dragostea nu moare.

| licurici77 a răspuns:

Maytrei

| MayhemChimera a răspuns:

Buna,cartea mea preferata este Domnisoara Christina.Este una din cele mai bune carti pe care le-am citit.Ador atmosfera si actiunea, dar povestea in sine mi-a dat fiori.O recomand.

| NAdrian a răspuns:

"Huliganii" si "Noaptea de sanziene", nu ma pot hotarî. O sa citesc si "Romanul adolescentului miop" sa vad.

| AvalohAlyn a răspuns:

Istoria religiilor.

| Doub a răspuns:

"Nuntă în cer"- E minunată.

| Ioana2419 a răspuns:

Maitreyi si Nunta in cer mi-au placut cel mai mult, sunt geniale.

| dragos38 a răspuns:

Istoria credintelor si a ideilor religioase

| Cameliapantiru a răspuns:

"Maitreyi''

| NoSmile a răspuns:

Nunta in cer.