| BandOfHorses a întrebat:

Care este diferenta dintre filmul si cartea Morometii?

2 răspunsuri:
| InnocentSins a răspuns:

Există foarte multe diferențe între un film si cartea după care a fost conceput filmu. Bănuiesc că pe tine te intereseaza cartea și implicit viziunea autorului cărții, în schimb filmul prezintă viziunea regizorului, în al doilea rând, filmul prezintă multe lacune în comparație cu cartea, din acesta lipsesc părțile considerate neimportante de către regizor, lucruri mărunte dar esențiale în conturarea portretului personajelor, conturarea acțiunilor și așa mai departe. Mult noroc.

| BandOfHorses explică (pentru InnocentSins):

Stiu si eu ca nu sunt la fel, de aceea am intrebat daca exista o sumedenie de lipsuri in film si merita sa citesti cartea.