| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai practice carti despre gandirea pozitiva? Nu vreau chestii motivationale ieftine, vreau ceva cu adevarat bun si de folos

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

"Despre Incredere" si "Forta Gandirii Pozitive", ambele de Dr. Peale.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

The secret

| cristi202 a răspuns:

Biblia. Nu glumesc deloc.
Dincolo de povestile ei, hilare pentru unii, de necrezut pentru altii, ceea ce face Biblia sa fie frumoasa si cea mai citita carte din lume, e aspectul pozitiv pe care il poate da unei gindiri, ba chiar unei vieti de om.
De la frumoasele replici a lui Isus "In lume veti avea necazuri, dar indrazniti, Eu am biruit lumea" si "Cereti si vi se va da, bateti si vi se va deschide, cautati si veti gasi" si pana la descrierea Apocalipsei a finalului tuturor lucrurilor "El va şterge orice lacrimă din ochii lor. Şi moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tânguire, nici ţipăt, nici durere, pentru că lucrurile dintâi au trecut.", Biblia e plina de cuvinte ce pot da o motivatie pozitiva. Citeste-o, treci peste lucrurile ce nu le intelegi, sau ti se par de necrezut, si vezi ce are de zis in acest sens, si imi vei da dreptate ca nu e nici o carte ca ea.

| AvalohAlyn a răspuns:

Forta gandirii pozitive(Norman Vincent Peale)
Si toate celelate carti ale lui.
happy Se bazeaza si pe credinta crestina deci cred ca te-ar ajuta!
Norman Vincent Peale e pionerul ca sa zic asa, al gandirii pozitive!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Carnegie Dale, Arta de a reuși în viață.
De la idee la bani de Napoleon hill.
Tată bogat, tată sărac de Robert Kyosaki.

| RAY a răspuns:

Forta gandirii pozitive" de Norman Vincent Peale

Pasi simpli catre vise imposibile" de Steven K. Scott
https://sfatulparintilor.ro/......mba-viata/

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Fara limite de John C. Maxwell
https://bit.ly/2TPiZ0A